Zbiórka pieniędzy dla rodziny zmarłej studentki

Szanowni Pracownicy,

Drodzy Studenci Wydziału Neofilologii,

życie pisze różne scenariusze, jednak jednego z nich naprawdę się nie spodziewaliśmy. Śmierć Katarzyny Siewierskiej – studentki filologii koreańskiej przebywającej na stypendium w Seulu jest wciąż dla nas szokującą wiadomością, która niezaprzeczalnie wstrząsnęła nami wszystkimi. Niestety pomimo nieprawdopodobnej straty, której doświadczyła rodzina studentki, los wystawił te osoby na kolejną ciężką próbę – w związku z hospitalizacją studentki oraz brakiem możliwości pokrycia wszystkich kosztów leczenia z ubezpieczenia, rodzina Katarzyny została obciążona niebotycznym rachunkiem, opiewającym na kwotę rzędu kilkudziesięciu tysięcy. W związku z tą dramatyczną wręcz sytuacją, zwracamy się do Państwa, oraz do Was, Koleżanki i Koledzy, z prośbą o pomoc.

Już od poniedziałku w holu Collegium Novum UAM pojawi się specjalne stoisko, gdzie prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla rodziny studentki (od godziny 10 do 18 – od poniedziałku przez kilka lub kilkanaście dni w zależności od efektów zbiórki), która ma na celu choć w małym stopniu pomóc tej rodzinie w opłaceniu kosztów rekonwalescencji, dlatego też bylibyśmy wdzięczni za pomoc, nawet mała kwotą.

Na tę chwilę uruchomiono również procedurę utworzenia specjalnego subkonta na które będzie można przekazywać fundusze, jednakże ze względu na dość długi proces jego utworzenia, na tę chwilę jesteśmy ograniczeni jedynie do zbiórki prowadzonej w budynku Wydziału Neofilologii UAM. W momencie pojawienia się takiego konta, z pewnością przekażemy tę informację w kolejnym mailu informacyjnym.

Bardzo liczymy na Państwa pomoc, ponieważ każda forma pomocy jest dla Nas niezwykle cenna. Zależy nam również na zaangażowaniu całej społeczności Wydziału Neofilologii, dlatego też bylibyśmy wdzięczni za przekazanie tej wiadomości innym pracownikom Wydziału oraz wszystkim studentom, których owa zbiórka mogłaby zainteresować. Razem możemy więcej, dlatego też jeszcze raz zachęcam do pomocy.

W razie pytań lub wątpliwości, proszę o wiadomość skierowaną na adres: maciejadamrewucki@gmail.com.

Maciej Rewucki

Przewodniczący Rady Samorządu Studentów Wydziału Neofilologii UAM