REKRUTACJA 2017/2018 – II NABÓR

Ogłaszamy II nabór na studia I° w Instytucie Językoznawstwa!

STUDIA STACJONARNE I° (trzyletnie, licencjackie)

FILOLOGIA, specjalność:

Językoznawstwo i nauka o informacji

Językoznawstwo komputerowe

Bałtologia – Filologia litewska

Filologia nowogrecka

Filologie Azji Południowo-Wschodniej – filologia wietnamska

Filologie Azji Południowo-Wschodniej – filologia indonezyjsko-malajska

Ugrofinistyka – filologia węgierska

W roku akademickim 2017/2018 na specjalności Językoznawstwo i nauka o informacji dla studentów I roku studiów stacjonarnych I° możliwy będzie wybór jednego spośród 8 języków (drugi język specjalności):

• arabski
  • baskijski
  • chiński
  • francuski
  • hindi
  • hiszpański
  • japoński
  • rosyjski

Termin rozpoczęcia zapisów: 2017-07-25
Ostatni dzień zapisów na kierunek: 2017-09-15
Ostatni dzień na opłacenie zapisu: 2017-09-15

___________________________________________________________________________________________________________

STUDIA STACJONARNE II° (dwuletnie, magisterskie)

W roku akademickim 2017/2018 na specjalnościach etnolingwistyka oraz językoznawstwo i nauka o informacji dla studentów I roku studiów stacjonarnych II° możliwy będzie wybór jednego spośród 8 języków kontynuowanych:

• arabski
  • chiński
  • francuski
  • hindi
  • hiszpański
  • japoński
  • rosyjski

Języki od podstaw:

• litewski
  • włoski

na I roku studiów stacjonarnych II stopnia obowiązują następujące przedmioty (oprócz konwersatoriów i seminarium):

1. Praktyczna nauka I języka specjalności (kontynuowanego od poziomu licencjatu)
  2. Praktyczna nauka II języka specjalności – kontynuacja*
  3. Praktyczna nauka II języka specjalności – od podstaw*

*Student wybiera kontynuację nauki języka od poziomu licencjatu lub naukę języka od podstaw.

UWAGA! Liczba studentów w grupach jest ograniczona. Zakwalifikowany kandydat wskazuje 3 preferowane grupy językowe podczas Dnia Studenta I roku.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT REKRUTACJI

Rekrutacja na studia odbywa się na podstawie konkursu świadectw-wyniki są przeliczane na punkty:

– pierwszy przedmiot obowiązkowy – poziom rozszerzony: język obcy nowożytny

– drugi przedmiot obowiązkowy – poziom rozszerzony: przedmioty do wyboru: drugi język obcy nowożytny, język ojczysty mniejszości narodowych, matematyka, historia
lub geografia.

Od kandydatów, którzy podlegają postępowaniu kwalifikacyjnemu w trybie I i II wymagana jest znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym (B1).

Szczegółowe informacje dotyczące punktacji znajdują się pod adresem:

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego:

STUDIA NIESTACJONARNE I° (trzyletnie, licencjackie)

Etnolingwistyka

Język specjalności: j. francuski.

STUDIA NIESTACJONARNE II° (dwuletnie, magisterskie)

FILOLOGIA, specjalność:

Komunikacja i zarządzanie zasobami informacji.

STUDIA WIECZOROWE

Specjalność: filologia koreańska

Szczegóły i zasady rekrutacji: