FILOLOGIA KOREAŃSKA


Drogi Kandydacie!

W czasie studiów będziesz miał okazję uczyć się języka koreańskiego, zarówno od strony gramatyki, jak i od strony realnego użycia języka w danych sytuacjach komunikacyjnych. Służą temu zajęcia z lektorami z Korei. Oprócz tego będziesz miał możliwość nauki jednego języka dodatkowego (do wyboru, np. j. angielski, j. niemiecki) na poziomie zaawansowanym. Specyfika Instytutu pozwoli Ci także na korzystanie z innych lektoratów (chiński, japoński, wietnamski, arabski, hindi itd.).

Na pewno zainteresują Cię przydatne w nauce języka koreańskiego zajęcia dotyczące kultury i literatury Korei, a także wiedza o społeczeństwie koreańskim.

Wiedzę ogólną zapewniają także takie przedmioty, jak: filozofia, informatyka, logika, wstęp do językoznawstwa itd.

Jedną z ciekawszych ofert dla studentów filologii koreańskiej są semestralne lub roczne wyjazdy do Korei w ramach wymiany międzynarodowej. Odwiedziny lub roczny pobyt w Korei gwarantuje Ci niezapomniane przeżycia, przyjaźnie i doświadczenie.

Abyś mógł już dziś zorientować się w specyfice studiów koreanistycznych, spójrz na przykładowe tematy prac licencjackich lub magisterskich:

  • Polskie legendy i koreańskie mity – skarbnica ukrytych symboli i wiedzy o naszych przodkach
  • Społeczeństwo koreańskie kształtowane według religii
  • Ślub w Korei Południowej – tradycyjna i klasyczna ceremonia ślubna – współczesne problemy oraz sytuacja małżeńska
  • Szamanizm w kulturze koreańskiej

Studia koreanistyczne to nie tylko praktyczna nauka języka koreańskiego. Jako student będziesz mógł zapoznać się z kulturą i językiem Korei również poprzez takie formy, jak udział w zespole tradycyjnych bębnów koreańskich, spotkania odbywane w języku koreańskim z odwiedzającymi instytut koreańskimi delegacjami, rozmowy z koreańskimi studentami, jak i aktywne uczestnictwo w corocznym Dniu Koreańskim, w czasie którego na pewno zasmakują Ci koreańskie specjały.

Aby rozpocząć studia koreanistyczne, nie musisz znać języka koreańskiego. Nauka odbywa się od początku („od zera”).

Po ukończeniu filologii koreańskiej Twoi starsi koledzy i koleżanki najczęściej wybierają wolny zawód, czyli pracę tłumacza (biznes, kultura, administracja państwowa, sądownictwo) lub łączą tę pracę z innym zawodem. Ogromne możliwości zatrudnienia dają ponadto znane na całym świecie firmy koreańskie, które mają swoje oddziały w Polsce. Absolwenci filologii koreańskiej od wielu już lat cieszą się wysokimi zarobkami, jakie oferują te firmy.